Ramen on traditsiooniline Jaapani nuudlisupiroog, mida pakume mitmete erinevate lisanditega. Populaarne toit jõudis Jaapanisse 19. sajandi keskel Hiinast. Rammusa roa nuudlid on meie endi poolt värskelt valmistatud ning ka supi kana- ja sealihal baseeruva puljongi keedame ise, järgides Tokumaru peakoka Daigo Takagi traditsioonilisi pereretsepte. Supi baaspuljong segatakse viimistletud maitsenüansi saamiseks omakorda sinikarbi-, miso või mõne muu Jaapani köögile iseloomuliku puljongiga, mille keedavad samuti meie kokad kohapeal. Mõeldes taimetoitlastele on Tokumaru valikus ka kaks taimsel puljongil baseeruvat ramen’it.
Gyoza’d on traditsiooniliselt hakkliha ja köögiviljadega täidetud pelmeenid, mis leiutati umbes 150 aastat pKr Hiinas. Jaapanisse jõudsid täidisega pelmeenid 17. sajandil ning eriti populaarseks muutusid need Shōwa ajajärgu algul 20. sajandi esimesel poolel. Tokumaru vahendusel saab jaapanlaste armastatud gyoza'sid nüüd ka Eestis nautida. Meie gyoza’d on käsitsi tehtud ja küpsetatud erilisel grillimisplaadil. Meie menüüst leiad neid mitmete põnevate täidistega – mõnusat avastamist!
Don on Jaapani kausitoit, mille alumiseks kihiks on riis, peamised kihid moodustavad aga erimoodi valmistatud kala, liha, juurviljad või muud meelepärased koostisosad. Don on Jaapanis suhteliselt uus nähtus, mis hakkas levima 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses. Kuna mitmete toiduainete panemine korraga ühte kaussi oli vastuolus jaapanlaste varasemate söömistavadega, ei võetud doni alguses omaks. Täna on sellest toitvast roast aga saadaval üle 50 variandi, millest laia valiku leiab ka Tokumaru menüüst.
Edamame on sojaoa sort, mida korjatakse noore viljana. See on väga mõnus taimetoit, mis seedib kergesti ja on hea kvaliteetse valgu allikas. Samuti leidub selles kaunis rohelises viljas kasulikke kiudaineid ja mineraale. Tokumarus on edamamed saadaval soolvees aurutatuna. Küsi ka vürtsikat varianti!
Karaage ehk krõbe kana on Jaapanis väga armastatud toit. See on ühtmoodi oodatud roog nii lõunasöögilauas riisi kõrvale serveerituna, laste koolitoidukarbis kui ka baaris õlle või sake juurde näksimiseks. Karaage-kana on pisut erineval kujul saadaval kõikides Tokumaru söögikohtades. Proovi kindlasti!
Kunagi kasutati Aasias soolaga maitsestatud riisi kala fermenteerimiseks ja säilitamiseks. Muromachi perioodil, mis vältas Jaapanis läbi 14.–16. sajandi, hakati riisi alles jätma ja koos kalaga sööma. Sellest sai eraldi toit, mida tunneme täna sushi nime all. Meil Tokumarus on seda laias valikus – nii kala- ja lihasõpradele kui ka taimse toidu eelistajatele.
Onigiri on kolmnurgakujuline norilehega kaetud Jaapani riisitoit, mida süüakse kiireks vahepalaks – just nagu meil näiteks võileiba. Tokumaru peakokk Daigo mäletab hästi, kuidas ema omal ajal talle onigirisid koolilõunaks kaasa pakkis. Jaapani poeet Murasaki Shikibu kirjeldab juba 11. sajandil oma päevikus riispalle, mida tol ajal piknikul süüa armastati. Tegelikult on sarnane toit pärit veelgi varasemast ajast – Nara perioodil, enne, kui pulkadega söömine levima hakkas, vooliti riisist pallid, et toitu oleks lihtne haarata ja käest süüa. Soolakala, vetikaid või ploome hakati täidisena kasutama selleks, et riis paremini säiliks. Erinevate täidistega onigirid on saadaval ka Tokumaru T1 restoranis ja meie Solarise takeaways. Oled Sa neid juba proovinud?
Tokumaru kasutab oma köögis eranditult Shibanuma sojakastet, mida on Jaapanis toodetud juba läbi 18 põlvkonna ehk 320 aastat. Selle erilise kastme töötas 1688. aastal välja Shozaemon Shibanuma. Sojakastme meeldiva, rikkaliku ning nüansirikka maitse ja aroomi saladuseks on kvaliteetne Ibaraki piirkonnast pärit tooraine ning kastme laagerdamine erilistes puidust vaatides. Shibanuma sojakastet peetakse üheks parimaks Jaapanis.