9 Estonia puiestee
Tallinn, Harju County, 10143
Estonia

Ramen & Sushi restoran Tallinnas. Pakume tõelisi ja traditsioonilisi Jaapani maitseid.

_DSC3646_DxO1.jpg

HARMOONILINE JA TASAKAALUS TOKUMARU

Ligi paar aastat on Tallinnas Kadriorus tegutsenud väike Jaapani toidu pood MoMo, mida hindavad Jaapani köögi austajad mitte ainult kaubavaliku, vaid ka asjatundlike toidualaste nõuannete tõttu, mida siit on võimalik saada. Samuti selle ehtjaapanlike roogade pärast, mida poekeses lõunasel ajal nii kaasa ostmiseks kui kohapeal nautimiseks pakutakse. 

Nüüd on MoMo Kadriorust südalinna tulnud – 2014. aasta augustis avasime Solarise keskuses ramen'i- ja sushi-restorani Tokumaru. Uus restoran on Jaapani toidupoe MoMo edasiarendus kirglikus soovis pakkuda Eestis kvaliteetset Jaapani kööki ning tuua Jaapani söögikultuur siinsetele toidusõpradele lähemale võimalikult autentsel kujul.

Tokumaru on esimene restoran Eestis, mis pakub ehtsat Sapporo stiilis ramen'it. Lisaks on menüüs sushi'd ja tempurad ning riisikausid ehk don'id, mis on MoMo klientide lemmikud.  Tokumaru peakokk on jaapanlane Daigo Takagi. Tokumaru Jaapani-päraselt rahuliku ja minimalistliku sisekujunduse autorid aga Tomomi Hayashi ja Mari Põld.

Restorani nimeks valitud Tokumaru tähendab lihtsustatult “heade asjade ringi”. Toku on jaapani keeles “inimese hea omadus”, maru “ring ehk harmoonia”. Hea töö eeldab head kollektiivi ja harmooniat. Hea restoran loob harmoonia toidu, kokkade, teenindajate ning klientide vahel.  Just selle olemegi oma eesmärgiks seadnud. 

2016. aastast avasime Solarise keskuse 0-korrusel oma esimese takeaway. 2017. aastast tegutseb Tokumaru ka Balti Jaama Turu toidutänaval. 2018. aasta veebruaris avasime Tokumaru Tartu Kaubamajas ja kaubanduskeskuses T1 Mall of Tallinn.